Nevěra – zrada v lásce


Pokud vynecháme patologický sklon k permanentním nevázaným vztahům a sexu, tedy vlastně neschopnost žít v monogamním svazku zůstává to „běžné“, co se děje dnes a denně.
On je nevěrný a má milenku – ona je nevěrná a má milence.
Proč se to často stává je složitá otázka. Jako první důvod bych označil celospolečenský vývoj především působení médií TV, internet, časopisy atd. Málo kdo si uvědomuje, že jsme nepřetržitě přímo i podprahově bombardováni k myšlence na něco hezčího, chytřejšího, lepšího… Stačí pak už jen málo. Mnohdy nevinné, náhodné seznámení třeba i ve výtahu, prostě kdekoliv se může změnit vše čemu oba věřili.

Když někomu něco schází tak to hledá jinde – to je vcelku pochopitelné – otázka však je a tu ať si položí, každý sám pokud se ho to dotýká: "Co ona či on udělali pro to, aby jim to nescházelo a neměli potřebu to hledat jinde?"
Když si brzy po těžkém rozchodu najdete novou lásku může se velice dobře stát, že se budete snažit udělat z nového partnera či partnerky to co jste ztratily. To je ve většině případů špatně a může se vám velice rychle přihodit, že zažijete další rozchod.
Asi budu teď proklet ženami, ale jsem přesvědčen, že ohledně nevěry jsou, ženy mnohem důslednější a přísnější. 
Výjimka potvrzuje pravidlo a proto si odvažuji tvrdit, že tak jak zvládnou, ženy zamilovat se do někoho jiného, zbourat všechny mosty a zcela se položit do nového vztahu bez ohledu na děti nebo majetek to je fascinující. Je nutné, ale podotknout, že ženy zase mají mnohem menší sklon k nevěře. Tedy obecně by se dalo napsat muž lépe zvládá být nevěrný bez toho, aby to jeho ženě ublížilo a žena, když už je nevěrná tak to „stojí za to“.
Svou velkou roli u nevěry hraje žárlivost. Skoro by se dalo definovat pravidlo, že čím více žárlivosti tím více nevěry. Ženy se chtějí líbit a je to správné, muži chtějí lovit a je to také správné. Flirtování není v žádném ohledu nevěra a naopak bez problému může udržovat vztah. To kam půjdu spát a s kým odejdu je důležité, vše ostatní je v jasných mantinelech jen „zábava“.
Nikdy v konfliktu nechoďte společně do společnosti, která by váš vztah mohla ohrozit. Může se vám dle rozsahu krize, kterou prožíváte stát, že zažijete tzv. nevěru z trucu tedy naschvál a hodně špatně se to pak rovná. Pozor na alkohol a jiné omamné látky. V krizi vám to jen více rozhodí psychiku a snadněji pak můžete udělat něco, čeho budete litovat.
Základním pravidlem stabilního vztahu je komunikace. Myslím, že kdo to poznal ten bude souhlasit. Když se nekomunikuje tak se bojuje a když se bojuje tak se nemiluje a když se nemiluje tak je konec.

Věrnost se vždy vyplatí ve všech ohledech, ale musí být oboustranná. Vybudovaný vztah na základě vzájemného pochopení, tolerance, trpělivosti a respektu má magickou sílu a dokáže zdolat mnohé překážky a těžkosti života. Proti tomuto tvrzení lze pouze namítat, že je mnohdy tmelem trvanlivých vztahů stereotyp, pohodlnost nebo i vypočítavost a v nejhorším případě také strach.

Zaujalo vás téma "Nevěra" a máte k tomu, co napsat - kontaktujte nás!