ANDĚL PÁNĚ

Aktualizováno: 22. 11.

Proč ANDĚL PÁNĚ? Protože především druhý díl, této veselé pohádky se točil v Českém Krumlově, ale i v prvním byly scény z Českokrumlovska natočené na Kvildě a Špičáku.

český krumlov

Akce se bude konat v sobotu 10.12. a v neděli 11.12. 2022. Odjezd z Horní Cerekve je v 8:16 z nádraží směr České Budějovice. Kdo nasedne do rychlíku Rožmberk směrem na Brno, může navštívit Moravský Krumlov, ale sám :-)


Čeká na vás nevšední dvoudenní zážitek. Spát se bude v perfektně rekonstruovaných a příjemných prostorách bývalého špitálu sv. Alžběty, který založil Konrád z Petrovic v roce 1477. Komplex je evidován jako světové dědictví UNESCO v rámci historického centra Českého Krumlova a je památkově chráněn. Samozřejmostí je teplá postel, sprcha, záchod a součástí komplexu je špičková Restaurace 99, kde jsou dohodnuty příjemné ceny.

Předpokládaný příjezd do Českého Krumlova je cca v 11 hod. V klidu se ubytujeme a půjdeme se podívat, co dobrého nám šéfkuchař uvařil. Po obědě bychom se vypravili na Kleť. Ty, co budou chtít sportovat mohou si jí vyšlápnout (Je to "skvělé" 4x jsem to absolvoval. Někteří Krumlováci to chodí závodně a dělají si zápisy - vyhrává ten , kdo to za rok vyjde vícekrát), my ostatní pojedeme lanovkou :-)


Královna jihočeských hor a kopců, je nejvyšší horou Blanského lesa (1083,2 m n. m.) a také se říká, že Kleť je otevřené okno do rakouských Alp. Na vrcholu Kleti nás čeká nejstarší, tedy první kamenná rozhledna v Čechách, kterou nechal postavit kníže Josef Schwarzenberg a restaurace. Rozhledna Kleť – Josefova věž je vysoká 18 metrů. Z jejího vrcholu můžete obdivovat Lipenskou přehradu, Český Krumlov, zámek Hluboká, nebo Třeboňsko.


Následně se vrátíme do naší centrály 99 a trochu si oddychneme - čaj, káva...

Potom začneme prohlídku města v první fázi se půjdeme podívat na zámek, kde uvidíme s trochou štěstí i prostory, kam běžně turisté nemohou. Poté nás starobylé uličky dovedou na náměstí Svornosti s krásnou kamennou kašnou s morovým sloupem ze 16. století, kde si samozřejmě užijeme Vánoční trhy, které jsou v Českém Krumlově jedinečné. Večerní zábava pro dospělé, kteří budou mít zájem, bude "divoká" :-)

V neděli ráno po snídani si uděláme procházku kolem pivovaru, podél Vltavy a podíváme se do krásně zrekonstruovaného areálu Kláštery Český Krumlov, a tam zajdeme do vinohradu na Tramíně. Průvodce ctihodný král Miroslav, nás pak dovede na pohádkové místo, plné loutek a ochutnáme révu. Poté se podíváme do divadelního klubu Ántré, kde se můžeme občerstvit a hlavně je tam krásná vyhlídka. Dále tentokrát z druhé strany, dojdeme na náměstí, projdeme znovu Vánoční trhy (tentokrát za denního světla) a poradíme se co dál, protože možností je mnoho a času už bude málo. Kdo by si chtěl v neděli v Českém Krumlově zajít na mši, kostel sv. Víta ho určitě uspokojí. Jsou tam parádní varhany a varhaník je moc fajn, veselý chlapík.


Během celé akce můžeme zájemcům zprostředkovat zážitky u koní, kdo by si chtěl zkusit kydat dostane určitě šanci, :-) kdo by si chtěl Český Krumlov projet v kočáře, přes zámecké zahrady, až k otáčivému hledišti bude mít příležitost.


Celý program můžeme upravovat, dle počasí a samozřejmě nic není povinnost. Kdo bude chtít něco jiného, než je uvedeno, bude to mít - poradíme, vymyslíme, zařídíme...

V případě, že by bylo na našem výletě hodně dětí zařídíme velice veselou Pirátskou pohádku. Návrat do Horní Cerekve se předpokládá v neděli cca v 17 hod.


Cena výletu je: 1500,- dospělá osoba / 700,- dítě

V ceně je:

- kompletní doprava tam/zpět

- ubytovaní

- transport na Kleť

- nedělní snídaně


Pro zájemce mimo Horní Cerekev vymyslíme individuální plán.

ZÁJEMCI KONTAKTUJTE NÁS ZDE

149 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

xxxxx