top of page

Chceš-li být šťastný celý život, staň se rybářem!

Aktualizováno: 18. 12. 2022lovení ryb

Lovení ryb je relaxace, zábava, napínavé dobrodružství i sport. Původně především "chlapská záležitost" přilákala, také mnoho žen, které uvízly v síti věčného očekávání, které je doprovázeno mnohou radostí, ale také zklamáním, nicméně vždy pohodou.Každý má k rybaření jiný vztah a každý si odnáší jiný druh zážitku. Někdo je rád o samotě maximálně se psem, někdo u toho potřebuje "fanoušky", ale dle mého je nejlepší, když se sejde dobrá parta udělá se oheň, je legrace, muzika a nahozené pruty jsou součástí nikoliv povinností celé zábavy. Jak se říká, každý den by se měl prožít, jako by byl poslední a v uvedeném modelu, by ten konec nemusel být tak špatný :-)


Samozřejmě vyjet si na rybolov trofejních ryb do Norska musí být moc fajn, ale český rybník má rozhodně, také svou atmosféru. Mimochodem si uvědomte, že v Norsku se vám nestane, že byste museli čekat, až milostivě odplavou labutě, abyste mohli nahodit. U rybníku uslyšíte vytrvalé a výrazné kvákání žab a když se budete kromě ryb poctivě věnovat, také alkoholu uvidíte i vodníka sedícího na staré vrbě.


Pravidelně se takto setkáváme na různých místech a občas naše povídání přeruší zvuk pípáků a zazní věta "je třeba se věnovat rybám" - nastane čas lovu. Někdy vytáhneme totálně zamotanou šňůru a musíme jí uříznout a prut převázat. Někdy cejna, kapra, štiku nebo candáta. Myslíme i na sumce, ale zatím se nám všude vyhýbá a pouze nám pravidelně okusuje návnady.


Zpracování ryb zvládáme dokonale od salátů, pečení, grilování až po uzení. V závěru tohoto, krátkého fejetonu je nutné zmínit staré moudro:

"Chceš-li hladovému pomoct, nedávej mu rybu, ale nauč ho ryby chytat." :-)Chcete vědět jak se dělá rybí salát? Čtěte 😂

Chcete ryby udit? Čtěte 😏


104 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


xxxxx

bottom of page