top of page

Dva stromečky

Je to příběh trochu připomínající seriál Bakaláři, ale skutečně se stal a možná vás pobaví.

Petrovi se s Janou poznali, když chodil na stříhání do kadeřnictvím, kde pracovala. Po roce láskyplného vztahu se jim podařilo zajistit společné bydlení.


Vánoce Petr nikdy moc neprožíval, ale Jana ano, tak jí chtěl překvapit. Týden před Vánoci se vracel s třídenní práce mimo město a cestou koupil stromeček a kapra. Přišel domů, Jana pekla cukroví a když Petra viděla měla radost, ale smála se. Jak si jistě každý domyslí ve vaně pak plavali dva kapři a na balkóně měli zabalené dva stromečky.


Druhý stromeček se jim udat nepodařilo a tak Jana ozdobila oba. Bavilo jí hlavně kupovat vánoční ozdoby. Dva stromečky v obýváku bylo sice trochu "bláznivé", ale vypadaly prý hezky. Petr měl připraveny zajímavé dárky a těšil se až uvidím Janu šťastnou.

Kolem poledne Jana odchází na chvilku do práce na malé vánoční setkání, kde dostanou všichni zaměstnanci taštičku sladkostí. Pracovní kolektiv je to dobrý, ale Jana kamarádí hlavně s kolegyní Klárou a ta jí přemluvila, že se půjdou podívat na vánoční trhy a pak jí odvezla k sobě domů, kde si daly trochu punče a povídali si.


15:30 Jana znervózní, už je dost hodin začne šátrat v kabelce a hledat mobil. Ozve se "do ..." Klára se ptá "co je?" Jana odpovídá "nechala jsem mobil v práci..."


Petr má připraveného kapra, salát dělala včera Jana. Petr bere do ruky mobil a volá. Mobil zvoní, ale nikdo jej nezvedá...


16:30 Klára s Janou volají intenzivně taxi, ale nedaří se to. Nakonec Klára navrhuje "dáme si ještě skleničku a já tě odvezu". Jana má obavu, aby z toho nebyl problém, když pily, ale Klára se směje se slovy "pojedu opatrně".


17:00 Petr sedí v obýváku kouká se na dva stromečky. Načal si pivo a na stole leží mobil. Čekám až se rozsvítí. Najednou se to stane a s radostí sahá po mobilu. Volá mu kamarád. Ozve se "Čau tak jak je v novém bejváku?" Petr odpovídá "paráda" kamarád reaguje "to je fajn zítra se s Janou zastavte dáme trochu vína pokecáme" Petr odpovídám "jo, jo, jasně ". Popřejí si hezké svátky a hovor končí. Petr neměl sílu říci kamarádovi, že momentálně to stojí pěkně za...


Petr se obléká a jde se podívat ke kadeřnictví. Všude zhasnuto vrací se domů.


18:00 Kláru v půlce cesty k Janě zastavuje policie. Bez diskuze jí vyzývá ke zkoušce na alkohol. Auto musí Klára odstavit a na smutný pohled a prosbu policisté odpovídají Janě "odvážet vás opravdu nebudeme nejsme taxikáři..." Obě dívky se rozloučí a jdou pěšky ke svým domovům.


Petr před měsícem dostal od zákazníka dvě lahve kořalky přesně 2x0.7 Jack Daniels. Jedna už je prázdná. bylo mu smutno, ale teď už mám jen vztek a je mu "vše jedno".

19:30 Otevřou se dveře zdrchaná, unavená a zmrzlá Jana vchází do bytu. Petr spí na gauči a na stolku se povalují dvě prázdné lahve. Venku začíná sněžit.


Vánoce to byli prý nakonec super a hodně se pak Petr s Janou nasmáli. Často když svůj příběh vyprávějí říká Jana "Klára přišla o řidičák, ale já jsem ráda, že jsem nepřišla o muže" :-)

dva stromečky zvoneček

24 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


xxxxx

bottom of page