top of page

Máme medaili!

Daj-li nám medaili nebo nedaj-li nám medaili? Nakonec jí máme. Vybojovanou z nervově/strašidelného utkání, ve které jsme prohrávali první třetinu 1:3. Finské město Tampere hostilo náš poslední zápas na MS 2022, kde Čeští hokejisté získali po deseti letech medaili z velké akce. V utkání o bronz na mistrovství světa porazili tým USA 8:4.

K medaili je dovedl finský kouč Kari Jalonen.

Škoda semifinálového zápasu s Kanadou, možná mohla být naše medaile z jiného kovu. Každý fanoušek, hráč i trenér ví, že gól do šatny, zvláště pak pár vteřin před zazněním sirény na přestávku je špatný. Nicméně Kanada hrála skvěle - prohráli jsme 1:6.

Mistrem světa se stalo Finsko, které slaví zlato, Kanadu zlomilo v prodloužení výsledkem 4:3.

Nechceme vytvářet skrytou reklamu, ale skutečnost, že Škodovka je 30 let sponzorem Českého národního hokeje je úctyhodná. Za tuto dobu slyšeli po včerejšku cinkat 14 medailí :-) Hoši děkujeme!