top of page

Mistrovství Evropy v Para Dance Sport

Aktualizováno: 4. 11. 2022

Už jsme si zvykli, že existují para olympijské hry, kde se ve vybraných sportovních kategoriích, se účastní různě handicapovaní lidé. Tito sportovci se nazývají para olympionici, kde mimochodem máme i hojnou účast za Českou republiku, na což můžeme být ve světě právem hrdi.


Málokdo už ovšem ví, že podobně existují i jiné disciplíny, ve kterých se účastní též handicapovaní lidé. Je až neuvěřitelné, jaké odhodlání a úsilí tito lidé vynakládají. Jednou z mnoha těchto disciplín je para dance, neboli soutěž v tancování s lidmi na invalidním vozíku, což je analogie již dobře známá Star dance, kterou vysílali u nás i v televizi.

Nejenže tato kategorie vůbec existuje, ale navíc se tato jedinečná událost koná na úrovni Mistrovství Evropy dokonce v České republice o nadcházející víkendu, tedy konkrétně v pražském hotelu Clarion. Podporou je spolek Czech Para Dance Sport, který zaštiťuje v ČR tanec na vozíku. Teoreticky je formální zahájení už ve čtvrtek 27.10.2022, ale jde spíše o přivítání účastníků z Evropy, jejich klasifikace, setkání vedoucích týmů a provedení sportovními prostory. Praktičtější podobu bude mít až pátek 28.10.2022, kdy jsou vyčleněny bloky, ve kterých už budou soutěžit v jednotlivých kategoriích jako free style Duo, Combi Sta, Duo Sta a Single men. Ještě stejný večer proběhne vyhlášení cen.


Analogicky budou pokračovat další soutěžní kategorie o víkendu, přičemž kromě free style mužů a žen budou i latinsko-americké tance. Samozřejmostí bude opět vyhlášení výsledků včetně předání cen ještě ve stejný den. Perličkou a defacto zlatým hřebem večera bude Galavečer, kde bude prostor jak pro tanec na vozíku soutěžní, tak i social dance pro veřejnost. Zároveň proběhne ME Profesionálů v latinskoamerickém showdance, což bude pro všechny účastníky nádherný zážitek plný pozitivních emocí.


V neděli budou pokračovat soutěžní kategorie zaměřené na Freestyle combi, single woman jak pro mladší juniory, tak i pro věkově starší a pochopitelně opět combi latinsko-americké tance. S ohledem na věhlasnost akce, celo Evropskou účast a její organizování v naší zemi, tam můžeme být právem plně hrdí na Českou republiku a věhlas, kterou tím vysíláme do celého světa.


Uvádíme i oficiální program na celou akci pro jednotlivé dny a vzhledem k mezinárodní účasti ho předkládáme v originále, tedy v anglickém jazyce.

Draft schedule for European Championship 2022 Prague
.pdf
Download PDF • 166KB


35 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


xxxxx

bottom of page