top of page

Otevřené sklepy Kyjovska

Aktualizováno: 14. 6. 2022

Zábava, zážitky, radost, dobroty, to je ideální kombinace na strávení víkendu obecně. Jakákoliv akce či výlet, které je splní jsou vítány. O tom přesně je i tradiční osmý ročník nazvaný Otevřené sklepy Kyjovska, který se koná 11.6.2022 od 13:00.


V rámci této úžasné akce, která končí ve 20:00 se představí 30 vinařství a vinařů z celého Kyjovska. Vstupné obsahuje mnoho bonusů a má dvě varianty podle termínu pořízení. Buď zvýhodněný předprodej za 700,- Kč přes weby: www.ticketportal.cz, případně www.ticketstream.cz, který končí dne 3.6.2022 nebo za 800,- Kč v termínu od 4.6. do 11.6. 2022.

Vstupné zahrnuje volnou degustaci nabízených vín, katalog vinařů a vinařství s mapkou, degustační skleničku a dva kupony v hodnotě po 100,- Kč na nákup vína.

V den akce budou vstupenky též v prodeji hodinu před zahájením tj. od 12:00 h v pokladně na nádvoří Penzionu Régio, Palackého 205/6, Kyjov (naproti muzea).

Z náměstí TGM budou návštěvníky přepravovat koňské povozy do lokality sklepů „Pod Šištótem“ a zpět. V lokalitě Pod Šištótem i na náměstí bude hrát cimbálová muzika.

K poslechu bude hrát cimbálová muzika, vystoupí Mužský sbor z Kyjova, Mužský sbor z Nětčic, Mužský sbor ze Sobůlek, Mužský sbor ze Želetic, ženský sbor Tragačnice a další.

Výjimečností akce je umístění všech vinařů v historickém centru Kyjova nebo jeho blízkém okolí. Návštěvníci vše zvládnou pohodovou pěší procházkou.


K ochutnání budou vína od 29 vinařů nejen z Kyjova (Šalša, Polášek, Martinek, Zavrtálek, Kölbel a další), ale také od vinařů z okolí (Vinařství Maňák, Žůrek, Kolaja, Vinařství Svoboda Žarošice, Rodinné vinařství Čevela Strážovice, atd.).


Z uvedených jmen, které reprezentují místní vinařství se naše redakce osobně setkala s Václavem Šalšou na výstavě FLORA Olomouc 2022. Právě tam měl Václav Šalša svůj stánek s víny, kterými reprezentoval rodinné vinařství s dlouholetou tradicí se sídlem v Čelužnicích. Návštěvníci výstavy tak měli příjemnou možnost ochutnat jeho originální produkovaná vína a v případě apetitového zaujetí, zakoupit přímo na místě víno v klasické láhvi nebo v krásném dekorativním balení.


Kyjovské sklepy

21 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


xxxxx

bottom of page