top of page

Pumpaři si nehorázně zvýšili marži až o 92 %

Aktualizováno: 10. 4. 2022

V České republice už je dlouho tradicí, že když se něco stane na světovém trhu, tak ceny letí hned vzhůru s argumentem, že je to objektivní trend, ale když světová cena padá, mají vysoké ceny setrvačnost s argumentem, že se prodávají staré drahé zásoby. Tomu už snad nevěří ani dítě ve zvláštní škole. Válka na Ukrajině ovlivnila růst cen pohonných hmot, ovšem gradient změny v České republice překonal všechny státy světa. Proč pumpaři analogicky neprodávají setrvačně levněji ve smyslu, že doprodávají staré levné zásoby, jak to rádi komentují při opaku? Prostě jednoduše, česká nenažranost, chamtivost a bolševický kapitalismus u nás kvete. Takové chování s klasickým tržním mechanismem nemá nic společného.

To dokládá i měření marží v časové ose. Průměrná marže u nafty byla 3,3 Kč v únoru, 4,91 Kč v březnu. U naturalu 2,29 v únoru a v březnu 4,39 Kč. S plynoucí válkou na Ukrajině ale marže za pohonné hmoty v Česku dále rostly. Jen za měsíc stoupla průměrná marže naturalu o 92 procent, jak ukázaly výsledky kontrol Ministerstva financí. Vláda proto do konce dubna zváží zastropování marží.


Když ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ve čtvrtek zveřejnil data analýzy, která měří průměrné marže, které si účtují čerpací stanice za pohonné hmoty v Česku, tak každý normální motorista měl chuť jim tam dojít rozbít výlohy. Jen ve srovnání letošního února a března vzrostly výrazně, v případě benzinu o téměř sto procent. Je tohle normální ? To se může stát jenom v České republice, kde jsou tak nenažraní bolševičtí kapitalisti, kteří se po 40 letech sociologické devastace chovají hůře než největší kapitalisti v ryzím kapitalismu 19. století.


9 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


xxxxx

bottom of page