top of page

Rodina - Práce Ukrajina

Aktualizováno: 10. 4. 2022

Flora Olomouc umožnila realizovat akci pro válečné uprchlíky z Ukrajiny. Vstupné bylo zdarma. Akce se konala od středy 6.4. do pátku 8.4. 2022 na výstaviště Flora Olomouc v pavilonu G. Náš reportér se akce zúčasnil a získal informace a několik fotografií.


Celá akce byla orientovaná na pomoc Ukrajincům po příchodu do České republiky. Základní informace mohli získat návštěvníci v rozsahu:

- jak si založit účet v bance

- jak si zajistit ošetření u lékaře, zubaře nebo v nemocnici

- jak dát děti do škol, kde se ubytovat

- pomoc při sehnání práce, tvorba životopisu a podpora při jednání s firmami


Dále probíhal aktivní nábor na kvalifikované lidi do zdravotnictví i nemocnic a součástí akce byla také nabídka volnočasových aktivit na zabavení dětí, dospělých i rodin.


Rovněž byla zajištěna prezentace podpory a pomoc uprchlickým rodinám v rámci péče o děti. Psychologická a terapeutická pomoc centra komplexní péče včetně linky pomoci pro lidi, kteří přijeli do ČR s postiženým dítětem nebo závažným onemocněním.


Součástí akce byla nabídka základního sociálně-právního poradenství, podpůrných služeb i pomoci se zajištěním pomůcek i další péče o dítě do 18 let a centra jazykové výuky.


Všude bylo samozřejmě dostatek tiskových materiálů na různá témata v češtině i ukrajinštině a během celé akce byl k dispozici zkušený překladatel.


Mrtvé děti, stovky možná tisíce zabitých civilistů. Lidé nemají ruce, nohy zraněných přibývá a desítky chirurgů operují najednou. Masakry v Buči a jiných městech, ruská balistická raketa, které zasáhla nádraží v ukrajinském Kramatorsku, kde čekalo okolo 4 tisíc lidí na evakuaci. I toto jsou nejnovější zprávy z Ukrajiny, které jasně dokazují oprávněnost boje ukrajinský obránců proti ruským agresorům a rovněž snahu především žen a dětí uprchnout z válečné oblasti.


Akce pořádaná neziskovou organizací E U F O R A L L v areálu výstaviště Flora Olomouc je rozhodně úctyhodnou aktivitou, kterou je třeba následovat.


10 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


xxxxx

bottom of page