top of page

Válečná propaganda - chrání Ukrajina Evropu?

Aktualizováno: 9. 4. 2022

Válka pokračuje přibývá mrtvých, zraněných, utečenců a také různých podvodů a nepravdivých informací.


Aby hrůz a neštěstí nebylo málo množí se různé dezinformace, fámy, lži i konspirační teorie. Cílená a promyšlená propaganda k válce neodmyslitelně patří a s rozvojem médií jsme ovlivňováni vším možným každý den. Někdo se nad vším snaží zamyslet, někdo vše vstřebává jako houba vodu a je mu všechno jedno. Někdo vytváří spekulace a někdo odejde do říše přeludů a nesmyslů. Přejděme k věci. Objevují se názory, které tvrdí, že mnoho Ukrajinců zabili ukrajinští extrémisté - nacionalisté, a že také způsobují sabotážní akce, které ničí civilní budovy s cílem vytvořit propagandu proti ruské armádě. Kreml samozřejmě stále opakuje, že se soustředí pouze na vojenské a strategické (zásobovací/výrobní) cíle.


S naprostou jistotou můžeme a budeme tvrdit následující.

Ruská propaganda je naprostá lež!


Přesto šíření dezinformací z Moskvy už začíná ovlivňovat i lidi v ČR. Je to velice smutné a pro Kreml je to velice jednoduchá hra, protože u nás jsou media a informace dostupné všem. Ukrajinská propaganda je zcela jasná a pochopitelná. Propagují a budou propagovat to nejhorší, co se na Ukrajině děje s cílem probudit v lidech soucit a účast. Rozhodně si však nemyslíme, že by si to Ukrajinská propaganda musela vymýšlet nebo objednávat jako divadelní představení. Naopak jsme přesvědčeni, že jen díky omezeným záznamovým možnostem vidíme jen zlomek hrůz, které se na Ukrajině skutečně odehrávají. To, že milióny žen a dětí prchajících z Ukrajiny je snad také dostatečný důkaz, toho co se děje. Nebo si snad někdo myslí, že utíkají, protože se doma nudily?


Propaganda byla, je i bude a ve válce o to více propracovaná - důslednější. Šíření dezinformací o spravedlivém Putinovi, o tom jak uprchlíci způsobují ekonomickou katastrofu, to vše je nutné přijmout jako přirozenou součást válečné propagandy a nijak se tím nevzrušovat. Horší než tyto dezinformace jsou lidé, kteří jim uvěří. Z našeho průzkumu vyplynulo, že lidé, kteří dokážou především parazitovat na ostatních, jsou živeni státem a nebo pracují, jen "opatrně" mají největší problém s tím, že Ukrajinci dostanou příspěvek na život a že se stát a různé charitativní organizace starají o jejich ubytování, stravu, oblečení a hygienu. Sem tam i různí podnikatelé a živnostníci svalují vinu za zdražování na uprchlíky a mnohdy nesouhlasí se sankcemi proti Rusku.


Nemáme právo soudit, ale musíme zmínit jeden méně známí, ale nezpochybnitelný faktor v souvislosti s šířením lží a polopravd a uprchlík z Ukrajiny. V omezené míře prchají z Ukrajiny, také zdraví muži v kondici. V továrnách a na stavbách zůstala, také část ukrajinského personálu, který do ČR přijel před válkou. Od našeho zpravodaje z továrny na výrobu obalového materiálu máme informace, že ukrajinští "kolegové" si málokdy odpustí plamenná slova proti Putinovi a oslavná slova pro Ukrajinu. Také neustále opakují, že musí do války, ale nikam neodchází. Pokrytectví, alibismus, ustrašenost a zrada to vše je v lidech na celé zeměkouli, tudíž není se čemu divit, že tyto vlastnosti žijí také na Ukrajině. Problém je, že tito muži pokud je netrápí morální rozměr jejich počínání se také vystavují trestné odpovědnosti a s velkou pravděpodobností by je návrat na Ukrajinu "po válce" mohl přivést rovnou do vězení. Dne 24.2. 2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil všeobecnou mobilizaci, pro muže ve věku 18 až 60 let. Jak jsme uvedli v úvodu nepřísluší nám soudit, ale máme oprávněnou obavu, že tyto muži buď veřejně nebo ve skrytu duše mohou fandit Putinovi a můžou být také zdrojem různých dezinformací a lží.


Co je ovšem nejdůležitější? Zásadní je realita a je úplně jedno jestli litr benzínu stojí 50 Kč, rohlík 5 korun a Ukrajinci dostávají 5000,- na přežití v ČR.


Přátelé a nepřátelé, vážení spoluobčané,

jde o to, že pokud se všechen ten masakr bude odehrávat na Ukrajině a tam také skončí, tak si všichni tady můžeme zatleskat a oddechnout si. Ono, by také mohlo jít o naše děti a naše domovy a potom by byli všichni "chytráci" ve velkém divení. V dějinách se to stalo mnohokrát a Putina jen, tak něco nezastaví. Proto cokoliv děláme ve prospěch Ukrajina a Ukrajinců děláme i pro sebe a vlastní pohodlí. Samozřejmě je obrovsky "trendi a cool" když si dáte na profiloví obrázek na facebooku ukrajinskou vlaječku a pak si jí smažete, protože vás někdo přesvědčí, že je vše jinak. Většina lidí si žádné vlaječky nikam nedává a snaží se myslet racionálně. Ono prostě stále platí, že stojí za to se zamyslet...


Skutečně nejsme vševědoucí, ale naše názory máme opřené o komunikaci se svědky války na Ukrajině, nespočet oficiálních i neoficiálních zdrojů a samozřejmě také o zdravý rozum. Naprosto chápeme, o co se Kreml snaží v rámci informačních kampaní. "Mírová mise, boj proti neonacistům, ochrana krajanů a zajištění stability a míru.

Myslíme, že lze s klidem konstatovat, že ruské mírové mise jsou vždy katastrofou pro území, které jedou "zachraňovat". ("Na obranu naší banky nepotřebujeme žádné tanky a to hovno co tam máme to si sami uhlídáme. Je to hovno velký kus ostatní nám vzal bratr Rus." - básnička 1968). Nejlepším důkazem, že je nesmysl a lež, to co propaguje Moskva je sama Moskva. Tím, že ruský cenzurní úřad (4.3.2022) Roskomnadzor zablokoval v Rusku sociální sítě, různé internetové projekty a zastavil ruská nezávislá média vyšlo jasně najevo, že pravda je pro Kreml "komplikovaná" záležitost. Represe, zatýkání, kontrolování a špehování to se děje v Rusku denně a zůstává jen doufat, že se najdou v Moskvě silné elity a ruský národ Putina svrhne.


Zrodilo se nám, rovněž mnoho analytiků a bývalých vojenských expertů. V tomto ohledu s pokorou obdivujeme jejich odvahu a vědomosti. Speciálně v ČR, kromě několika málo skutečných profesionálů a veteránů je spousty generálů, bývalých ředitelů a indiánských náčelníků, kteří mají bezpochyby obrovské zkušenosti ve válečné strategii, vyzkoušené v mnoha bojích a válkách. Samozřejmě nezpochybňujeme jejich informační zdroje, ale jinak Battlefield a Call of Duty na PlayStationu také známe...


Buďme však objektivní extrémně nacionalistické síly na Ukrajině skutečně byly, jsou a působí. Banderovce vytvořil svou politikou Stalin. Nezapomínejme na historické souvislosti jako byl (1932–1933) Stalinem organizovaný hladomor na Ukrajině, kdy zemřelo více jak 5 miliónů lidí. Když vám někdo pozabíjejí celou rodinu stane se z vás cokoliv raz dva... Likvidace ozbrojených jednotek a podsvětí Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a Ukrajinské povstalecké armády, (UPA) tedy Banderovců byla provedena rudou armádou v první polovině roku 1956.

AZOV

Azov zásadně posílil svou politikou Putin. Batalion Azov se skládá z příznivců krajní pravice, nacionalistů, veteránů ukrajinské armády i zahraničních nadšenců. Jsme si jisti, že život v Dombasu byl a je tvrdý pro Ukrajince i pro etnické Rusy, protože extrémisté jsou na obou stranách. V letech 2014-2015 úřad vysokého komisaře OSN prokázal, že Azov porušuje pravidla vedení války např. masovým rabováním, mučením a únosy novinářů. Během bojů v Donbasu bylo zdokumentováno hromadné rabování civilních domů, bylo zaznamenáno kruté zacházení, znásilňování a další formy sexuálního násilí. (Doněcká uhelná pánev neboli Donbas je rozsáhlý těžební a průmyslový region na východní Ukrajině.) Počátkem roku 2022 měl pluk Azov 1000 členů.


Aktuálně je centrem batalion Azov přístavní město Mariupol. Dne 11. 3. 2022 prohlásil otec Pavlo, řeckokatolický kněz z Mariupolu „Mariupol je jako Armagedon, je to peklo. Řekněte světu, že je to tragédie. Rusové střílejí na vás náhodně, celé město je jedno velké bojiště...“ Ano právě v Mariupolu se Ruská invaze projevuje zásadně a boje jsou tam kruté. Z informací, které naše redakce telefonicky zaznamenala víme, že si ukrajinská armáda a Azov dělá střelecké pozice u civilních objektů s vidinou, že rusové se na tyto objekty nebudou soustředit. Rusům je to samozřejmě "jedno", tedy město se začíná ocitat v troskách. V neděli 20.3. 2022 Rusko vyzvalo ukrajinské síly bojující v Mariupolu, aby se vzdaly. Těm, kdo složí zbraně, bude zajištěn bezpečný odchod, uvedl ruský generál Michail Mizincev. Své rozhodnutí, zda se vzdají, měly "nacionalisté", jak je Moskva nazývá, oznámit do pondělních ranních hodin. Ukrajina ultimátum odmítla. Ukrajinská místopředsedkyně vlády Irina Vereščuková, prohlásila: "Rozhodně se nemůžeme bavit o nějakém vzdávání se nebo skládání zbraní." "Místo plýtvání osmi stránkami papíru, otevřete (humanitární) koridor," vyzvala Rusko. Závěrem tohoto odstavce je nutné zmínit, že Ukrajinci tedy i příslušníci Batalion Azov se brání ruské invazi. Nemáme žádné informace o tom, že by Azov útočil nebo bojoval za hranicemi Ukrajiny, nemáme informaci o tom, že by Ukrajinská armáda překročila hranice své země.

Mírová mise prezidenta Vladimira Putina je plná mrtvol, zraněných a nešťastných lidí. Putin údajně trpí poruchami mozku způsobenou demencí, Parkinsonem nebo vysoce agresivním chováním způsobené anabolickými steroidy sloužícími k léčbě rakoviny.

Za posledních zhruba pět let došlo k viditelné změně v jeho rozhodování. Jeho okolí pozoruje výrazné změny v přesvědčivosti a srozumitelnosti toho, co říká a jak vnímá svět kolem sebe. Žije v absurdní izolaci od okolí s naprostým nedostatkem negativní zpětné vazby, Putinovi z jeho okolí nikdo neoponuje. Také je patrný výrazně oteklejší obličej ruského prezidenta. I to by mohlo značit, že užívá velké množství léků či jiných látek.

O tom, že trpí Parkinsonovou chorobou, tedy onemocněním nervové soustavy, se spekuluje už nejméně osm let. Toto je informace z veřejných zdrojů a je zcela neověřitelná a Moskva samozřejmě vše ohledně zdravotního stavu prezidenta Vladimira Putina dementuje a utajuje. Jednoznačně se přikláníme k tomu, že je to čistá spekulace, které může být pravdivá jen částečně nebo vůbec, ale pokud by to byla pravda hodně věcí by to vysvětlovalo. Smutné na tom je, že pokud by byl Putin skutečně dementní, tak je schopný opravdu všeho - tedy bůh s námi...


149 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


xxxxx

bottom of page