top of page

Závody hasičů v Horní Cerekvi

Aktualizováno: 31. 5. 2022

Možná si ještě vzpomenete na dráčka Soptíka, který strašně chtěl být požárníkem. Dnes by zřejmě chtěl být hasičem a hrozně by se zlobil, že požárník se neříká, že přece požáry nezakládá, ale hasí. Ale ať tak či onak, Soptík má smůlu, prostě hasiči a basta!


Naprosto, zcela neočekávaný zážitek mě postihl v sobotu 28.5. 2022. Šel jsem na zahradu poslechnout si zvuk sekačky a těšil se na hokejové semifinále MS s Kanadou. Cestou jsem si všiml hasičských aut a v první chvíli jsem se lekl, že hoří místní kulturní dům. Nic nikde nehořelo hasiči pořádali závody.


Když hasiči, tak točené pivo a grilovaná klobása, tudíž sekačce jsem se věnoval pouze nezbytnou dobu, pro úlevu svého svědomí. Ohledně občerstvení jsem zaznamenal i požadavek jedné slečny na neperlivou vodu a věřte nevěřte dostala lahvičku neperlivé vody - zdá se, že hasiči v Horní Cerekvi jsou připraveni na všechno :-)


Tak tedy závody. Na otázku, co je principem závodů jsem dostal okamžitou odpověď, "vyhraje ten, kdo první přeplave rybník a následně se bude přečerpávat jeden rybník do druhého". Tak jsem si došel pro první pivo a tam jsem se setkal s panem starostou Milanem Kunstem, který měl na starosti start družstev, k čemuž nafasoval startovní praporek.


Závodů se zúčasnili tři družstva hasičů - Horní Cerekev, Horní Ves a Hříběcí. Cílem bylo, pokud jsem vše správně pochopil rozvinout a propojit hadice (odhaduji 100 metrů), následně pustit vodu a proudem sestřelit kužely, které byly v cílovém prostoru na cca třímetrových rampách. Měřil se čas od startu k padnutí kuželů. Závody probíhaly ve vcelku slunečném počasí, pouze asi na cca 30 min je přerušil déšť. Laikovi se může zdát, že jsou tyto závody jednoduchou záležitostí, ale my odborníci :-) víme, že není důležitá pouze rychlost, hlavní je souhra, aby vše bylo správně propojeno.


Na 1. místě se umístila Horní Cerekev na 2. místě Hříběcí a 3. místo obsadila Horní Ves.

V pravdě pravdoucí pouze díky této akci, jsem měl pěkný den, protože moje těšení na semifinále s Kanadou bylo zbytečné. V tomto ohledu, to ze strany české hokejové reprezentace byla "marná snaha", což je mimochodem název oddílu Horní Cerekve pro závody dračích lodí.


Dodatečná poznámka redakce: Pan Zdeněk Koubek (Starosta Okrsku Horní Cerekev

+ starosta SDH Hříběcí) nám věnoval upřesnění "jednalo se o Okrskovou soutěž, tzv "I. kolo soutěže Okrsků", která se provádí pravidelně každý rok, před soutěží Okresní a Krajskou následně Republikovou.

Fotografie a videa...
266 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


xxxxx

bottom of page