VZTAHY A LÁSKA

Muž a žena – osudová setkání – porozumění a splynutí duší – vztah, soužití a rodina - láska a milování – sex a vášeň

Nabízíme neformální pohled z osobních zkušeností několika lidí.

Bylo toho napsáno na dané téma jistě hodně, ale snad dáme čtenářům i něco nového a podnětného. 


 

Jako muž - heterosexuál vnímám ženu jako základ pro smysluplný život muže a stejně tak muže jediným smysluplným smyslem života pro heterosexuální ženu. Chcete-li tak tedy ženská androfilie a mužská gynekofilie. Tímto bychom měli z „krku“ to základní tedy sexuální orientaci, ve které je nevyhnutelné dosáhnout plnohodnotného vztahu s opačným pohlavím. Z tohoto poněkud nudného úvodu přejdeme rovnou k tomu, co bych definoval jako životní zkušenost. Předem se omlouvám všem ženám, které to budou číst jsem jenom muž :-) (Petr 39)


Základním omylem, který se nese moderní společností a bývá důvodem „neúspěšného styku“ je představa, že nadržený jsou pouze muži. Osobně si myslím, že ženy trpí mnohem více touhou, kterou špatně zvládají. Sice je pravdou, že znásilňování mužů ženami je zcela mizivé tedy agresivní dosažení sexu je především kapitolou pro postižené a nevyrovnané muže. Nicméně toto nechme psychologům a psychiatrům. Představme si, že jsme normální :-) V tomto odstavci mě jde o to, že jsem musel pochopit, že sice mohu vábit ženu tím, že budu kupovat květiny, různém dárky, chodit do kina a doma onanovat, ale pak se může velice lehce stát, že přijde jiný muž vezme danou ženu na večeři a skončí v posteli. Druhý den se pak stane, že vám žena řekne, že to s vámi bylo moc fajn, ale že má někoho jiného. Poučení z toho plyne jednoduché. Co se má stát to ať se stane! Ať chcete nebo nechcete stejně jako uspěchanost a neomalenost odrazuje také zdrženlivost. Prostě pokud chcete mít platonický vztah a svůj sexuální cíl jako obraz na, ke kterému se modlíte přeji vám ze srdce hodně štěstí, ale pokud jste oba zdraví tedy sexuálně aktivní - nemůže to fungovat. Jde o to, že jsem přesvědčen o tom, že žena se dokáže vzrušit mnohem jednodušeji než muž pokud jsou k tomu vhodné podmínky. Díky Xleté společenské konvenci však většinou žena dokáže držet své touhy na uzdě a to jak z hlediska zachování si úrovně v rámci pozice ženy, tak i z různých logických důvodů jako je třeba aktuální partner, manžel, děti atd. Také ženám mnohdy stačí, že je o ně zájem a už tento samotný fakt je uspokojí k tomu, aby uchlácholili své ego a mohli jít v klidu domu prosazovat své zájmy u partnera, manžela atd.  Vlastně to je téměř nekonečný koloběh stále stejného. Stejně tak muž jako žena si chtějí dokazovat, že mohou mít někoho jiného než mají. Nevěra ať již platonická nebo fyzická je téměř přirozenou součástí všech vztahů. Záleží pouze na každém, kam to nechá zajít a co je schopen obětovat ve prospěch něčeho nového.


Musím napsat, pro mě tento důležitý text, který se potáhne ve všech částích toho tématu. Rozhodně není mým cílem jakkoliv rozebírat sexualitu a její veškeré aspekty na život člověka. Nejsem a nikdy nebudu Sigmund Freud i přesto, že jeho práci částečně znám a respektuji jí. Jde mi pouze o to vyjádřit své zkušenosti a postřehy z mého života. Osobně jsem přesvědčen a souhlasím s tvrzením, že každý vyrovnaný vztah muže a ženy je 50% sexu a 50% vzájemného porozumění – chcete-li inteligenčního souznění. Tedy, když nefunguje sex vztah nepřežije, když funguje sex, ale ty dva si nemají, co říct tak vztah také nefunguje. Ano uznávám může to mít matematické výchylky tedy může to být třeba i 30%na70% a obráceně, ale jinak dle mého už ne. Uvědomme si, že tu nebádám nad vztahem, který vydrží měsíc nebo rok. Dle mého je limitujícím časem vztahu muže a ženy ve společné domácnosti 4 roky. Jestliže výše uvedená vyrovnanost sexu a porozumění nefunguje a vztah pokračuje je to vždy pouze sebeobětování jednoho a někdy i obou aniž by si to mnohdy uvědomovali. Hlavními aspekty pokračujícího, ale nefungujícího vztahu/manželství je stereotyp, pohodlnost, strach a v hlavním případě děti. Udržím to, vydržím to, zvládnu to, protože děti. Ne snad, že bych to nechápal a nerespektoval, ale výsledkem z pravidla bývá život v „pekle“ což dětem nic nepřinese a většinou se tím rozchod/rozvod/rozdělení atd. jen oddálí.


Vraťme se na začátek a začneme se věnovat konkrétním situacím tedy mým zkušenostem a zkušenostem lidí, které jsem poznal. Jedním ze základních komplikovaných momentů vztahu jsou v dnešní konzumní společnosti peníze. Nejdříve tedy, jaké to je, když jsou. S penězi jde ve vztahu ledacos ošidit. Drahé dárky a dovolené mají svou váhu, protože ženy mnohem více vnímají názor okolí. Pěkné šperky, kabelky, boty atd. jsou zdrojem uspokojení, protože vzbuzují uznání nebo závist u kamarádek a tím posilují ego ženy. Rovněž fotky a videa z drahých dovolených pomáhají udržovat společenský dojem, krásného a skvělého vztahu. Uznávám a přiznávám, že je to fajn. Nicméně má to celé jednu vadu a to, že manipulaci vztahu pomocí peněz vydrží jen ženy se sníženým inteligenčním kvocientem (IQ) a nebo musí hodně „alkoholovat“ a dobré jsou na to také drogy - buď to nesmíte chápat a nebo se musíte dostat do stavu, kdy nevnímáte realitu. V obráceném smyslu zas hodně mužů zůstalo nešťastných, protože sice byl dům, auta, dárky, dovolené, umělá prsa a nastřelené vlasy, ale madam zmizela s popelářem (nic proti popelářům, byl to jen příklad a chápejte, že v kontextu tohoto příkladu je přeci popelář ten, který vyhrál). Tedy tak jako tak peníze jsou fajn, ale sami o sobě nic neřeší.

Teď pár konkrétních případů u kterých a nebo ve kterých jsem byl. Je to trochu, pro silnější povahy a je ten kdo bude chápat souvislosti tomu gratuluji ten kdo je chápat nebude a nebo tomu neuvěří tomu přeji, aby nikdy nic podobného nezažil. Vše budu psát v druhé osobě, protože jak jsem uvedl u některých případů jsem byl jen jako kamarád a nebo jenom jako, kdo to viděl a slyšel.

  • Byla dívka a byl chlapec. Ona byla pěkná on byl pěkný. Ona byla veselá on byl veselý. Ona byla zadaná on byl po rozchodu. Po pár slovy dvou setkáních se do sebe zakousli. Ona odešla od svého přítele se kterým byla 8 let. Respektive šla se svým novým a zůstala u něj. Ani pro své věci si nedošla a řešila to kupováním nových. Velkou roly v tomto vztahu hrál, alkohol a muzika. On měl práci a ona byla umělkyně tedy přesněji malovala obrázky a obrazy a její táta měl galerii, kde se mimo jiné její tvorba prodávala. Neměli moc peněz, ale měli dost na to, aby to byl vztah tzv. z večírku do večírku. Bylo to vše hodně veselé a hodně lidí, kteří je znali jim záviděli jejich bezstarostný život. Jenomže takto nejde fungovat. Tedy vlastně asi by šlo, ale žádná legrace nevydrží navždy tedy i přesto, že by to mohlo někoho lákat nemá to trvalou hodnotu. Pouze sex, alkohol a muzika a sem tam něco málo, aby byl nějaký peníz. Jednoho dne cca po 4 měsících chlapec dostal „zápal zodpovědnosti“ a začal řešit praktické věci. To se dívce nelíbilo a jednoho dne odešla a vrátila se ke svému bývalému partnerovi. Skončil večírek a legrace a byl konec. Myslím, že by jim to vydrželo o pár měsíců déle, ale smutné je, že jediné co by to mohlo prodloužit je začít brát nějakou chemii, protože alkohol už byl málo.

 

  • Nebyl předchozí případ až tak zajímaví? Chápu. Máme tu další. Byla jedna žena a jeden muž. Láska jako z červené knihovny. Vzali se hodně mladí jí bylo 18 a jemu 20 a během tří let se jim podařili dvě děti. Ideální, ale dokud pomáhali rodiče šlo to. Muži se moc nechtělo pracovat, ne snad z lenosti, ale z pocitu, že každá práce, které se mu nabídla nebo kterou zkusil se mu zdála podřadná. A tak se dostali se do finančních problémů, které se v rámci půjček prohlubovaly. Nemá smysl řešit, co bylo hlavní příčinou, ale jistou roli ve všem hrála také mužova záliba v automatech. Jednoho dne se došli k „zajímavému“ řešení. Žena se nabídla, že půjde dělat společnici do nočního klubu. Pro neznalé společnice v nočním klubu je jakousi společensky snesitelnou definicí pro prostitutku. A tak šel čas a muž pravidelně volal do nočního klubu s otázkou „kolik moje žena vydělala?“. Jak toto manželství skončilo nemám tušení.

 

  •  A máme zde další příběh. Může se stát a jak už jsem psal vše vnímám tak, že se to může stát stejně tak muži jako ženě. Sice můžete být intelektuálně zdatný a mít bohaté zkušenosti, ale i přesto můžete narazit. Je to složité sex jestliže je fajn, tak především na začátku hodně odpouští – chápete? :-) No jo no jenomže blbé je, když se do toho připletou společné plány. Budeme spolu bydlet – to je celkem standardní, ale když ještě spolu plánujete založit firmu a podnikat, to už tak jednoduché není. A tak se stalo, že se po 15 letech ozvala žena muži. Dříve se znali pouze v platonickém, přátelském a pracovním vztahu. Žena chtěla změnit místo, kde bydlela se svým bývalým přítelem (nic konfliktního ale…) a hlavně také zaměstnání, kde dlouhodobě nezvládala psychicky mezilidské vztahy. Muž byl po těžkém rozchodu, ale měl koncepci a započal podnikat. Slovo dalo slovo pár sms a telefonátu a proběhl klasický víkend v penzionu – alkohol, sex a absolutní souznění. Vzpomínání na staré časy a probírání mnoha témat z jejich životů. Muž ženě vysvětlil svou koncepci žena byl nadšená a vše běželo, jak na drátku vznikla firma začalo se podnikat a vydělávat a probíhali pravidelné víkendy v penzionech. Vlastně, kdyby to tak zůstalo, tak to bylo téměř dokonalé. Jenomže žena chtěla změnit to bydlení a tu práci. Firma byla na začátku, tedy ještě dost nevydělávala a situace nebyla sice kritická, ale byla komplikovaná. Ono totiž buď jedno nebo druhé. Změna práce a bydlení nebo firma vše dohromady nešlo. Jak z toho ven – to byla otázka. Nakonec to vyřešila žena. Jednoho dne muži zavolala a řekla, že dala výpověď a tím začal běžet čas. Muž se zachoval tak, jak se dalo očekávat a s vírou jak to bude vše super, až spolu budou bydlet. Vše podřídil potřebám ženy a společnému bydlení. To co se stalo je myslím do tohoto momentu pochopitelné, a asi i správné a normální. Jenomže, jak to pokračovalo dál? Ženě se naplnili všechny potřeby tedy přestěhovala se, našla se jí práce, ve které jí bylo dobře. Po měsíci společného soužití v permanentně konfliktní atmosféře, kterou žena vyvolávala, řekla, že jí firma nezajímá a rozešla se s mužem. Během pár dnů si našla jiného muže a vše skončilo. Pro pochopení tohoto příběhu je potřeba zmínit, že vše výše uvedené se odehrálo během 6 měsíců. Poučení z toho plyne jednoduché – nikdy neměňte stav, ve kterém to funguje – určitě ne rychle a nepodléhejte žádným tlakům. Všechno má svůj čas a vše musí uzrát.

Zaujalo vás téma "VZTAHY A LÁSKA" a máte k tomu, co napsat - kontaktujte nás!