top of page

První 3D muzeum v Sungai Lembing

Při cestování lidé vyhledávají různé zajímavosti, které jim obohatí zážitky. Jednou z nich, která se za poslední roky objevila a roste na popularitě, jsou 3D muzea.

DSC_0814.JPG

Podstatou je vizualizace obrázků, které opticky vytváří dojem trojrozměrnosti. Pak už záleží jen na nápadu motivu a jeho zpracování, aby působil co nejvíce prostorově. Mnohé z nich jsou doplněny různými rekvizitami, aby zvýšily plastičnost objektu. Využívají se též různé triky jako umístění obrázků do rohu, na podlahu, přes klenby a jiné tvary místností. To vše pak při šikovném zpracování vystihuje realističtější dojem. Kreativita dostává patřičnou intenzitu a tak lze najít různá vtipná řešení. V České republice jich už několik existuje, ale zatím nejsou tolik rozšířené, ale věříme, že časem jich bude vznikat více. Smysl pro humor i národní kontext určitě přinesou mnohé originální nápady, které možná předčí i světovou úroveň.

Prověřovali jsme jaká různá 3D muzea jsou ve světě a zkusili jsme některé navštívit, abychom vám přiblížili jejich nápady. Z pestré nabídky jsme se zaměřili na Asii, kde jste též chtěli prověřit, zda tento typ technologie alias muzeí tam vůbec existuje. K našemu potěšení jsme jich našli několik, a tak vám některé přiblížíme. Jedno z nich se nachází v nenápadné vesnici Sungai Lembing v Malajsii, což je asi 4,5 hodiny autobusem od Kuala Lumpur. Existuje teprve dva roky, ale zahrnuje jak individuální nápady, tak i historický kontext s jejich regionem, zejména místní těžbou nerostných surovin nebo oblíbenou atrakcí vodopádu s duhou. Na fotkách můžete vidět některé vybrané 3D obrázky ze zmíněného muzea. Pokud se vám líbí, můžete ho zařadit do svých plánů pro budoucí cestování, což jistě potěší i vaše děti.

                                                                                                                         Lotusolog

Zaujalo vás téma "3D MUZEA" a máte k tomu, co napsat - kontaktujte nás!

 

bottom of page