top of page

Jim Clark
Tradiční každoroční sportovní akce Jim Clark revival, která je věnována na počest slavnému závodníkovi F1. Jeho poslední osudný závodní víkend byl právě na trati Hockenheim i když nejel ve voze formule 1.

Jim (Jimmy) Clark byl skotský automobilový závodník, pilot formule 1, dvojnásobný mistr světa z let 1963 a 1965 a vítěz 500 mil Indianapolis. Byl nejlepším jezdcem své generace a jak laickou, tak odbornou veřejností bývá řazen mezi největší velikány formule 1. Během své poměrně krátké, ale úspěšné kariéry vytvořil řadu rekordů, z nichž některé dodnes nebyly překonány.

S vyhlídkami na třetí titul nastoupil Jim Clark do sezóny 1968. Zvítězil v úvodním závodě v Jižní Africe. Tímto triumfem, (25 vítězství) v kariéře, překonal co do počtu vítězství legendárního Juana Manuela Fangia. V přestávce mezi africkou a španělskou Grand Prix měl Jim s Grahamem Hillem startovat v silně obsazeném závodě formule 2 na německém Hockenheimu. V pátém kole prvního závodu Clark na extrémně rychlé trati v důsledku defektu pneumatiky havaroval a narazil do stromu. Při nehodě utrpěl závažné zranění hlavy a krční páteře, kterým podlehl ještě před příjezdem do nemocnice.

Jim Clark Lotus.jpg

Zaujalo vás téma "MOTORSPORT" a máte k tomu, co napsat - kontaktujte nás! 

bottom of page