top of page

CESTOVÁNÍ A ZÁŽITKY
ČLÁNKY, REPORTÁŽE, TIPY NA VÝLETY, FOTOGALERIE...

Každý preferuje jiné zájmy a v tom je pestrost volby, čím si lidé prožívají radost. V tomto duchu je i naše motto: „Můžou Vám ukradnout auto, peněženku, kufr atd., ale zážitky Vám nikdo nevezme“.

Mnozí lidé věkem nabývají dojmu, že orientovat jejich život jen na hmotné aktiva jim nepřináší dlouhodobě vnitřní radost. To je často i důvodem, proč přehodnotí svůj smysl života a začnou se něčemu věnovat. Někteří třeba sportují, jíní čtou, další něco sbírají, poslouchají muziku či chodí na koncerty, věnují se zahradě nebo cestují. Právě poslední kategorie dává širokou pestrost námětů na zážitky dle vlastních zájmů. 

V české republice je možnost navštívit hrady, zámky, jejich zříceniny, turistické trasy, skály, propasti, muzea, ochotnická vystoupení, jarmarky, ukázky řemesel, srazy veteránů a vybraných značek aut, výstavy, zažívat únikové hry, kulturní i společenské akce pořádané městem či obcí a různé další regionální zvyklosti. Mezi ně patří třeba borůvkobraní, medobraní, vínobraní, klobásobraní, gulášobraní, stejkobraní, neckyády či vodácké sjíždění řek, simulace válečných bitev, pořádání rekordů i soutěžních disciplín, fichtlfest, traktorfest a plno dalších zajímavostí. 

Právě o nich chceme přinášet reportáže, které pro Vás mohou být pasivně informativní nebo naopak je lze využít jako inspirací, kam vyrazit na výlet, ať už sami, s přáteli, partnerkou či partnerem nebo celou rodinou, tedy navodit nadšence, kteří mají rádi zážitky. Sami též vytipováváme zajímavá místa, akce a témata, o čem je vhodné informovat, tedy vždy osobně zvolený cíl navštívíme, nafotíme, uděláme rozhovor a zpracujeme na reportáž. Samozřejmě není v našich silách znát všechny existující možností během roku, zejména ty regionální specifické akce, a tak uvítáme, když nám čtenáři napíšou podněty, co se kde koná či co je možné vidět v jejich okolí a my se tam vypravíme, abychom o tom napsali. 

Analogicky je možné cestovat do světa a užívat si kulturně odlišné zážitky, navštěvovat zajímavá místa, památky a lokální specifika. Opět platí, že sami navštěvujeme vybrané destinace, ze kterých zpracováváme reportáže, ale čtenáři mají zase možnost nám napsat inspirativní varianty. Kromě toho, co jsme již navštívili, budeme přinášet avízo, kam se chystáme, a to včetně poznávacích expedic mimo Evropu. Pokud by se k nám někdo chtěl přidat, tak to bude možné. Otevírá se nám mnoho možností, které lze využít a každý si bude moci vybrat podle toho, co ho baví. 

Budeme též předem informovat o vybraných akcích, tedy kde, kdy a co se koná, takže můžete zvážit, zda je to též vhodná forma na zážitky s vašimi blízkými nebo s někým ze zdejší cestovatelské komunity.

Těšíme se na vaše odezvy a aktivní spolupráci s organizátory i jednotlivci, kteří přispějí k rozvoji zážitků. Náš web může být integrovanou informační studnicí pro nadšence do zážitků, a navíc je vzájemně propojit. Pro jednotlivé subjekty rádi uděláme mediální podporu, takže klidně pište náměty a domluvíme se na dalším postupu. Společně tak budeme šířit osvětu o konkrétních možnostech na získání zážitků.

Hlasujte v naší ANKETĚ pro zážitky.
Statistiky průběžných výsledků zveřejníme.
Jaké zážitky vyhledáváte, upřednostňujete?
Co považujete jako nejlepší pro svůj odpočinek a relaxaci?
Co považujete za nejlepší strávení dovolené
Jaké roční období preferujete pro cestování a dovolené?
Kterou destinaci preferujete na cestování a zážitky?
Jaký cestovní prostřek je pro Vás nejpříjemnější?
Přidali byste se, na cestovatelskou reportáž do světa?
Jaké kulturní zážitkové reportáže preferujete?
anketa zážitky

N

 

bottom of page